Вебінар в рамках проекту Жан Моне «Соціальна згуртованість в освіті і врядуванні: Європейські студії» (31.01.18)
31 січня 2018 р. з 9.00 до 12.00 год в рамках Модулю Жана Моне програми Еразмус+ «Соціальна згуртованість в освіті і врядуванні: Європейські студії» було проведено черговий вебінар на тему «Сучасні виклики європейських студій: інституційний розвиток під впливом ЄС». Цільовою аудиторією виступили слухачі Національної академії державного управління при Президентові України.
Під час вебінару розглядались надзвичайно актуальні питання розвитку ЄС та його співпраці з Україною, зокрема: що таке ЄС, спільний ринок, гармонізоване право? Чому ЄС є особливим? Чи потрібні нам ці особливості? Чи дійсно ЄС здатен впливати на держави-члени та інші держави, що вступають з ним у взаємодію, ефективно й без прямого тиску? Асоціація / перспектива членства / реальність членства: рятівний пас для України чи чергові надможливості для олігархів?
Для проведення вебінару була запрошена кандидат філософських наук, доцент Лодзького політехнічного університету Каріна Баранцева. Особливу увагу було приділено питанням розбудови інституційної спроможності співпраці між Україною та Європейським Союзом в рамках імплементації Угоди про асоціацію. Державні службовці могли обговорити питання впливу внутрішніх та зовнішніх чинників на розбудову інституційної спроможності, втілення реформ, впроовадження Угоди про асоціацію.
Проблемні питання розглядались в контексті демократичних перетворень в державі. Учаснки звертали особливу увагу на впливи релігійних і культурних чинників на інституційний розвиток. К. Баранцева запропонувала всім сформулювати образи, які виникають при фразі «Вплив ЄС на Україну». Зокрема найбільше було озвучено такі образи: децентралізація, стиль життя, працевлаштування, раціональне використання природних ресурсів, можливості стандарти, рівень життя, розвиток, віза, дешеві авто, боротьба з корупцією, реформи, верховенство права, цінності, партнерство, демократизація. Відбулось обговорення цих образів, К.Баранцева дала свій коментар. Під час вебінару учасники задавали питання і виявили активний інтерес до теми.
Організаторами заходу виступили Мар’я Нестерова – академічний координатор Модулю Жана Моне, і Марина Чулаєвська – викладач Модулю Жана Моне.
Сторінка проекту в мережі ФБ: https://www.facebook.com/SCEGES/